• Zdravie na školách

• Dodržiavanie pitného režimu, podávanie mliečnych desiat a propagácia zdravého životného štýlu bolo základom pre vstup do projektu Školy podporujúce zdravie, kde sme v roku 1997 získali certifikát Zdravá škola. V rámci tohoto projektu každoročne organizujeme Výstavu jedál zdravej výživy s ochutnávkou spojenú s výstavou ovocia a zeleniny. Aktívne pracuje krúžok Ozdravníček, v ktorom sa premieta zdravý životný štýl formou saunovania žiakov a Zdravotnícky krúžok. Zapojili sme sa do projektov Boj proti drogám, Zdravý úsmev. Spolupracujeme s FTVŠ UK Bratislava.
            V rámci ekologického programu projektu Školy podporujúce zdravie sa deti učia starostlivosti o zelené rastliny.
            Zdravý životný štýl súvisí s pohybom a športovými aktivitami. Organizovali sme cyklistické preteky a v roku 1999 sme usporiadali Majstrovstvá Slovenska v cestnej cyklistike - Kritérium Hronských Kľačian. Cez Vianoce usporiadavame spoločne s Obcou Hronské Kľačany Vianočný beh Hronských Kľačian, ktorého sa zúčastňujú bežci z celého Slovenska. K tomuto je potrebné pripočítať rôzne súťaže a výstavky menšieho rozmeru, napr. Školská olympiáda z príležitosti Dňa detí, školský karneval, Beh o majstra školy, medziškolské turnaje.