• Comenius

• Názov projektu:

"Join us and create the European group celebrating our customes and traditons by the dance".
            ("Pridaj sa a spoločne vytvorme európsku skupinu z našich zvykov a tradícií tancom".)

V roku 2005 sme začali spoluprácu na projekte Program Celoživotného vzdelávania Comenius: Pridaj sa a spoločne vytvorme európsku skupinu z našich zvykov a tradícií tancom, ktorého je naša škola i koordinátorom. V dňoch 4. – 8. júna 2008 sa uskutočnilo záverečné projektové stretnutie práve u nás. Pre delegátov zo zúčastnených škôl z krajín EÚ: Francúzska, Estónska, Írska, Poľska a Čiech sme pripravili bohatý program. Okrem iného program z nacvičených piesní, rečňovaniek a tancov zúčastnených krajín alebo folklórnych programov detských folklórnych súborov z okolitých obcí, návšteva Domu Matice slovenskej v Leviciach, návšteva skalných obydlí v Brhlovciacha vodného mlyna v Bohuniciach. Účastníci mali možnosť počas programu ku Dňu detí vyskúšať si na workshopoch výrobu veľkonočných kraslíc, príveskov z keramiky či výrobu motýlikov z korálok. Záverečným bodom návšteva bola prehliadka historických pamiatok Nitry.

Partnerské školy:
            IRELAND - Woodland national school - Letterkenny
            ESTONIA - Tallina ühisgümnaasium - Tallin
            POLAND - Zespól szkól szkola podstawowa - Borówno
            FRANCE - Ecole élementaire la soie - Décines
            ČESKÁ REPUBLIKA - MŠ - Dětské studio M, v.o.s. - Mariánske Lázně
            SLOVENSKO - Základná škola Hronské Kľačany

Výsledné produkty projektu z jednotlivých krajín si môžete pozrieť na internetovej stránke projektu. Stačí kliknúť sem.